Pastor Aleksander JanikDnia 2.02.2015r. o godzinie 6:30 po długotrwałej ciężkiej chorobie odszedł do Pana Aleksander Janik  – pastor, kaznodzieja i nauczyciel naszego zboru, oraz ukochany mąż, tatuś, dziadziuś, brat, szwagier, wujek, kuzyn, przyjaciel.

Urodził się 15.06.1957 r. jako najmłodszy syn Jana i Stefani Janików. Od wczesnego dzieciństwa szukał Boga i starał się żyć według Bożych zasad. W młodości oddał swoje życie Jezusowi oraz przyjął chrzest wiary.

Od tego czasu rozpoczął aktywną służbę jako lider młodzieży w Wysowej, a przez ostatnich 20 lat służył jako pastor Ewangelicznej Wspólnoty Zielonoświątkowej w Gorlicach, równocześnie będąc wzorowym i sumiennym pracownikiem PKP do chwili choroby.

W 1983r. ożenił się z Haliną z domu Twardowską, którą otoczył ciepłem, bezinteresowną miłością i troską. Wspólnie razem wychowali czterech synów. Nauczył ich kochać  Boga i służyć mu bez względu na koszty.

Synowie zapamiętają go jako człowieka szlachetnego, pokornego, cierpliwego i pełnego miłości, który zawsze na pierwszym miejscu stawiał Boga oraz dobro innych.

Przeżył  57 lat i 7 miesięcy.
Do wieczności uprzedzili go: rodzice.

Pozostawił w głębokim bólu: ukochaną żonę, 4 synów, 2 synowe, 2 wnuczki, 2 siostry, brata, bratową, 6 szwagrów, 3 szwagierki, bliższą i dalszą rodzinę oraz grono przyjaciół,  sióstr i braci w Chrystusie Jezusie.

Na pewno chciałby podziękować wszystkim tym którzy w szczególny sposób troszczyli się o niego i jego  rodzinę w trudnym czasie jego choroby.

Jako zbór, jesteśmy wdzięczni Bogu za oddaną służbę naszego brata Aleksandra. Teraz oczekujemy na spotkanie z Nim w Niebie!